Hlúpučké názory na vztahy

29. listopadu 2015 v 18:51 |  Mozaiky myšlenek
Nechápu názory starších, a to už jsem oficiálně taktéž dospělá. (Otázku, k čemu jsem to vlastně dospěla, ponechám stranou.) Nerozumím mnohým z těch rádoby bonmotů a zpovědí, které kolem mne občas proletí.

Vdané ženské si stěžují, že jsou vdané. Že je příliš komplikované být manželkou muže. Že se vdávaly vlastně jen z tlaku okolí. Že už by to nikdy neudělaly. Že nejlepší život stejně žijí ty, které mají místo partnera partnerku. A to je jako co za hlúpučký názor? To asi dospěly do určitého věku, kdy se k nim vydalo mi zatím neznámé komando zastupující společnost a rozkázalo: "Teď se budeš vdávat." či jak si to mám představit? Já prostě nevěřím tomu, že se žena dokáže vdát z donucení.

Taky jsem fascinována názorem mé rodiny ohledně manželky bratránka: "Vzala si ho jen pro peníze!" Jasně! Zničila si svůj vlastní život kvůli několika kusům papíru. Vyměnila je za možnost žít s milovaným člověkem a za sebe. Tak určitě. Znáte někoho, kdo by toho byl schopný? To totiž podle mého názoru vyžaduje notnou dávku... netuším čeho. To totiž snad ani nelze.


Něco jiného je vzít se z kamarádství. Myslím si, že tato manželství mají paradoxně daleko větší šanci neskončit u rozvodu, než ty založené na zamilovanosti. Protože kamarádi se rozhodnou pro lásku - a jak říká můj milovaný mnich jezdící v kutně na kolečkových bruslých: "Láska je záležitostí vůle a rozumu." Ti dva se musí rozhodnout, že do toho jdou, že ze sebe dají všechno a že se budou stále snažit druhého milovat.

Druhé typy manželství staví na zamilovanosti. Pokud je to jejich jediné pojítko, jakmile zmizí, manželství se rozpadne. Toť je podle mě důvod, proč manželství vzniklá v době první republiky fungovala, narozdíl od těch dnešních. Paradoxy. Všude samé paradoxy.

Jako třeba názor, že ženě je lepší z ženou. Jistě - pokud je tak nastavena, tak ano. Ale pokud je to žena přitahována muži, což je nečekaně ve valné většině, tak prostě s partnerkou nemůže být stoprocentně šťastná. Nemůže ji přece doplňovat někdo, kdo je stejný jako ona. To není doplňování.


Ženy často pláčou, že jim jejich drazí nerozumí. A rozumí snad ony jim? Ne. Jen muži nemají tendence jim to neustále předhazovat. Dříve jsem kamarádovi po vyřčení výroku o tom, že ženská logika je velmi dobře vžitý oxymorón, odporovala. Teď se mi jeho slova vrací pokaždé, když slyším nějakou "moudrost" pronesenou ženou a zoufale se mlátím do hlavy.

Taky mě dostává názor, že by naše společnost měla tolerovat jedinci současně více partnerů. Nenapadala bych hned společnost, spíš bych začala hledat lidi, kteří by byli schopní to uskutečnit. Ono by se jich asi moc nenašlo. Však pokud někoho milujeme, tak s ním chceme sobecky trávit čas a ne se o něj dělat s polovinou lidí z ulice. Na tohle většina lidí opravdu nemá. Tak proč, proč ty prázdné řeči?P.S. Dinosauřík filozofuje.
P.P.S. Vuááááááááááá! Křičící
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama