Listopad 2015

Hlúpučké názory na vztahy

29. listopadu 2015 v 18:51 Mozaiky myšlenek
Nechápu názory starších, a to už jsem oficiálně taktéž dospělá. (Otázku, k čemu jsem to vlastně dospěla, ponechám stranou.) Nerozumím mnohým z těch rádoby bonmotů a zpovědí, které kolem mne občas proletí.

Vdané ženské si stěžují, že jsou vdané. Že je příliš komplikované být manželkou muže. Že se vdávaly vlastně jen z tlaku okolí. Že už by to nikdy neudělaly. Že nejlepší život stejně žijí ty, které mají místo partnera partnerku. A to je jako co za hlúpučký názor? To asi dospěly do určitého věku, kdy se k nim vydalo mi zatím neznámé komando zastupující společnost a rozkázalo: "Teď se budeš vdávat." či jak si to mám představit? Já prostě nevěřím tomu, že se žena dokáže vdát z donucení.

Taky jsem fascinována názorem mé rodiny ohledně manželky bratránka: "Vzala si ho jen pro peníze!" Jasně! Zničila si svůj vlastní život kvůli několika kusům papíru. Vyměnila je za možnost žít s milovaným člověkem a za sebe. Tak určitě. Znáte někoho, kdo by toho byl schopný? To totiž podle mého názoru vyžaduje notnou dávku... netuším čeho. To totiž snad ani nelze.