Kouzelný byteček a upouštění od předsudků

15. září 2015 v 20:18 |  Zápisky deníkovské
Náš byt je až na nespočet nelogických vypínačů a zapínačů naprosto kouzelný, mé spolubydlící perfektní, hlášky odzbrojující a nově nabytá svoboda naprosto bezchybná. Na třech schodech vedoucích do kuchyně se perfektně popíjí cokoli z hrnku s Malým princem, červené křeslo mi až zarážejícím způsobem připomíná tu otevřenou náruč připravenou k objímání, Kira umí skvěle vařit a v protější pizzerii už nedělají pizzu číslo 20 tak přesolenou. Mé neoblíbené město se ve třetí hodinu ranní mění v překrásné místo a vlaky jsem se naučila neslyšet. Tolik tedy k zářijovým novinkám. A teď se zase můžeme na chviličku vrátit k prázdninám.


Moje drahá kmotřička mi půjčila zelený sešit s nálepkou saxofonu, do kterého si zamlada zapisovala citáty. Jsem z něj nadšena, protože mi tím projevila obrovskou důvěru a protože mám pocit, jako bych je tam kdysi dávno vybírala a přepisovala já. Wilde, Steinbeck, Werich, Čapek... Mezi těmi hustě popsanými řádky se nádherně bije láska a odpor ke všemu předsudkovému. Mám prostě velkou radost, že si v tomto sešitě můžu listovat.

Když jsme u předsudků - ten rapper s namachrovaným pohledem, obrovským egem, slovníkem hluboko pod úrovní dlaždiče, šílenými pózami a vším tím, proč jsem ho nikdy neměla ráda, složil písničku textem neuvěřitelně podobnou tomu, co se kolem mne děje. Jasně si zaslouží první Nobelovku v kategorii uhádnutí událostí a pocitů a následné zpracování do písničky. Páč kto si, čo si, čo sa rád nosí v náručí rád a bosý.

Po několika letech jsem dnes našla odvahu podívat se na facebookový profil své bývalé lásky a následně i na ten jeho ženy. Kdybych tohle udělala dříve, tečou mi po tvářích slzy a hroutím se u Kiry v objetí. Možná mi tu odvahu dodal on vytřeštěným výrazem a rychlým odvrácením pohledu, když mě uviděl. Můj pitomý úsměv tehdy během vteřiny přešel do upřímného smíchu a já odešla za těma, se kterými je mi dobře. Jsem na sebe pyšná.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Van Vendy Van Vendy | Web | 14. listopadu 2015 v 14:15 | Reagovat

Rapera neznám, citáty jsem řešila nedávno a ten závěr ti schvaluji. Je vidět, že už jsi popošla o pěkný kus cesty dál a našla jsi něco nového, co ti dalo křídla a sny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama