Říjen 2014

Krásná odměna za netaktní poznámku

30. října 2014 v 15:47 Zápisky deníkovské
Před chvilkou jsem se vracela ze své kolonádo-obcházkové procházky. Na hlavní ulici plné obchodů jsem ve výloze uviděla krásné dětské tričko modré barvy s potiskem psa a nápisem I´m the boss! Vešla jsem dovnitř s úmyslem prozkoumat tričko blíže a vyhodnotit ho jako potencionální dárek dceři sestřenice.

Za chvilku jsem vyšla z obchodu a za mnou se ozval sympatický asi třicetiletý chlap zabalený do krásné šály. "Nevybrala sis, že?" "Ne," odpověděla jsem a přistoupila k němu o krok blíž. V ten moment jsem zjistila, že z jeho oblečení je nepříjemně silně cítit cigaretový kouř a neodpustila jsem si netaktní poznámku: "Nekuřte, ničí to váš dojem."

"Fakt?" nevěřícně povytáhl obočí. "Fakt." Čekala jsem, že se urazí nebo něco takového. On mi jemně vzal ruku a políbil ji. Co krásnějšího si do předposledního dne školy v tomto týdnu přát?

Článek plný pozitiv

20. října 2014 v 21:30 Zápisky deníkovské
V pátek jsem se konečně vrátila na to kouzelné místo, kde je tak nesmírně krásně. Už během mého jednodenního pobytu na tomtu bývalém zámečku a v současné době faře jsem byla ze všeho tamního nadšená a když na mě na Facebooku blikla událost s názvem Inspirační víkend, která se tam měla konat, neváhala jsem ani vteřinu a nejradši bych si už týden dopředu balila cestovní tašku.

Po mém večerním příjezdu za mnou chodili ostatní spoluinspirátoři a s podáním ruky a s úsměvem mi sdělovali svá jména. Pak jsme se nahrnuli do jídelny a vrhli se na večeři. Tam jsme se oficiálně seznámili s lidma, kteří se o nás starali - se skvělou usměvavou aktivní Dádou, s pohodovým klidným Danem a s knězem Jiřím, který si získal sympatie všech svým přístupem ke každému z nás.