Agnostička. Ve sklepě. Pod dekou.

23. července 2014 v 14:37 |  Zápisky deníkovské
Zní to neskutečně divně, ale já opravdu včerejšek trávila ve sklepě. Byl to neopakovatelný pocit a zážitek. Všude okolo metrové cihlami vyskládané zdi, na zemi svítil kříž z pěti svíček, já jsem se zachumlaná pod chlupatou dekou choulila do klubka a mezi mnou a mými společníky kolovala vynikající tvarohová buchta a jedna sklenice vody s citronem.


Naproti mě seděl opřený o stěnu patnáctiletý katechumen z ateistické rodiny, vedle něj usměvavá křesťansky založená Marky, po mé pravici sympatický mariánský kněz Karol. Krásně povídal. O jeho mších sloužených za Miley Cyrus, o tom, jaké to je jít si v kutně do supermarketu pro bednu piva, o člověku, který si u nich v klášteře dal oběd a řekl: "Tady skvěle vaří, tady zůstanu." Hlásím se sice k angnosticismu, ale tam mi bylo krásně.

Večer jsem se pak zatoulala do kostela, původně na přednášku. Pak začala mše a pocit na omdlení mě donutil jít ven. Za chvilku za mnou přišel Karol, jednou rukou mě objal a stáli jsme ve dveřích kostela spolu. Já mám prostě nesmírné štěstí na skvělé lidi. A pokud mi je někdo cíleně posílá, jsem mu za to neskonale vděčna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dev Dev | 28. července 2014 v 17:16 | Reagovat

Mně to zní jako příjemně-netradičně strávený den :)
Je to už pár let, co jsem byla naposled na nějaké mši...od té doby jsem konvertovala také k agnosticismu, a když už jsem někam zavítala, tak na baptistická setkání, která se nesou ve více filozofickém duchu, což mi vyhovuje :)

2 Vendy Vendy | Web | 2. srpna 2014 v 22:20 | Reagovat

Zajímavá zkušenost, to byla nějaká sklepní akce? Hlavně že ses sešla s partou zajímavých a dobrých lidí. Díky tomu máš jeden krásný zážitek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama