Červenec 2014

Agnostička. Ve sklepě. Pod dekou.

23. července 2014 v 14:37 Zápisky deníkovské
Zní to neskutečně divně, ale já opravdu včerejšek trávila ve sklepě. Byl to neopakovatelný pocit a zážitek. Všude okolo metrové cihlami vyskládané zdi, na zemi svítil kříž z pěti svíček, já jsem se zachumlaná pod chlupatou dekou choulila do klubka a mezi mnou a mými společníky kolovala vynikající tvarohová buchta a jedna sklenice vody s citronem.

Tři prapodivné odstavce

13. července 2014 v 22:02
Já jsem tak neskutečně pitomá, že o tom snad v budoucnu napíšu román. Pořád nemůžu zpětně uvěřit, že mi jedna zakomplexovaná blondýna dokázala zničit tak skvělý vztah pouhou vymyšlenou pomluvou a že já jí to uvěřila. Zfackovat se na místě.

Tři roky. Tři příšerné roky v iluzi, že to všechno předtím byla jen hodně naivní a mě se vysmívající hra. Tři nespokojené roky s maniodepresivními stavy, pocitem méněcennosti a se strachem z přílišného poznání někoho neznámého.

Včera v noci se mi splnila poslední položka imaginárního seznamu věcí, které jsem kdy chtěla. Mám neskutečnou radost z toho, co se stalo. Radost a smutek a zmatek. Všechno se to promíchává.Začátek prázdnin

9. července 2014 v 22:41 Zápisky deníkovské
Mám Ideálního manžela, Baladu o žaláři v Readingu, Tracyho tygra, básně Francoise Villona, úžasnou knížku plnou filozofických příběhů vedoucích ke křesťanství a Proměněné sny. Sháním Jméno růže a Stopařova průvodce po galaxii. Mrzí mě, že z knížek Dušana Duška byla přeložena jen jedna, Pěšky do nebe. Je dokonalá a proto sobecky chci další a další a další. Proměněné sny jsou úžasné, jak už mi včera tvrdila paní v knihkupectví, která knížku narozdíl ode mne a tam pracujícího brigádníka našla a dříve i četla.