Má láska k M*A*S*Hi

13. února 2014 v 19:04 |  Zápisky deníkovské
Včera jsme byli v Brně kvůli absolvování přípravy k jednomu nejmenovanému projektu. Tomu předcházelo mírně hektické ráno, kdy se i spolubydlící Gabka divila, co tak důležitého se stalo, že pomalu se slzami v očích opouštím v neskutečných 6.30 postel.

Šla jsem do pekárny a pak ke spolužačkám. Lenka řešila, co má mít Kika na sobě, a pak sbalily své kabelky a vyrazily jsme. (Kika: "Mám mobil, klíče, Kačku, kabelku, deštník. Jo, dobré, můžem jít.") Do obchodu.

7.17 Plížíme se s jídlem k pokladnám.

7.20 Plánovaný sraz v autobuse. A ten supermarket vážně nebyl vedle nádraží. Takže následoval běh s deštníky nad hlavou a pro mě i v příšerně tlačících botech.


V Brně na nás čekal Rosťa s úžasným roztřepaným účesem a jeho dvě kolegyně. Učitelky jim nás s radostí nechaly a rádoby nenápadně zdrhly užít si den ve velkoměstě.

Odpoledne jsme k velké radosti mých spolužaček a ke smutku mě a mých třech spolužáků, kluků, zdrhli do Vaňkovky. Nemám ráda tyhle obrovské plochy plné lidí, kteří se z vás snaží dostat každou korunu, a když vycházíte s prázdnou z jejich obchodů, nejradši by vás probodli očima. Ale stejně jsem neodolala.

Takže zatímco mé spolužačky nastupovaly do autobusu ověnčené taškami ze značkových obchodů s oblečením a botami, já jsem si do kabelky ukryla novou úžasnou knížku. M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy od Richarda Hookera. Ta knížka prostě musela být moje! I následná příšerná hrášková polévka ze sáčku místo dobré večeře mi stála za to úžasné rozšíření mé knihovny. (:

Korespondence Hawkeyho s jeho bývalým učitelem o přijetí korejského chlapce na školu

Vážený pane děkane,
jelikož od našeho posledního setkání přece jenom už uběhlo pár let, snad se uvolíte tento dopis přečíst, i když je ode mě. (...)
Poznal jsem jednoho korejského chlapce, kterého bych rád viděl studovat na své alma mater. Vy jste mi tenkrát dal taky šanci. A pokud jste se toho rizika odvážil v mém případě, máte teď dvojnásobný důvod zkusit to s Hondžonem.(...)
Píšu tento dopis se vší vážností. Pokud byste byl mému návrhu nakloněn, dejte mi prosím vědět, kolik by to celé stálo, a já se pokusím ty zajistě nekřesťanské peníze dát nějak dohromady.
Váš bývalý, leč nezapomenutelný student
Hawkey Pierce

Milý Hawku,
(...) přirozeně si na Vás pamatuju velice dobře, protože člověk se jako vysokoškolský pedagog naděje nejen radosti, ale i hořkého zklamání, a věřte, že obojího jsem si užil dostatek.
Pochopitelně mám veškeré důvody obávat se, že pokud na Váš návrh přistoupím, budu mít na krku nějakého sedmdesátiletého negramotného uprchlíka z kolonie malomocných, a i když zcela nevylučuji ani eventualitu, že jste za posledních devět let přece jenom trochu dospěl, toto nebezpečí mi bohužel připadá zcela reálné. (...)
S pozdravem
James Lodge

Milý Howku,
(...) Naše rozhodnutí přijmout ho ovlivnil i průvodní dopis, který na nás učinil obzvlášť velký dojem. Tvrdil jsem sice, že jste ho možná psal vy, ale byl jsem rychle umlčen akademickým sborem katedry angličtiny, jejíž členové si Vás moc dobře pamatují.
S přátelským pozdravem
James Lodge


Tu knížku prostě nejde nezbožňovat. (:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chii Chii | Web | 13. února 2014 v 19:09 | Reagovat

Naval! :D

2 Bony Bony | 13. února 2014 v 19:16 | Reagovat

Jako správný sobec nedám. Dokud ji nedočtu minimálně. A taky za článek, to je druhá podmínka.
P.S. Je úchylná. Fakt.

3 Chii Chii | 14. února 2014 v 19:03 | Reagovat

Úchylná není zrovna popis, který by mě mohl odradit. :-D

4 Bony Bony | 14. února 2014 v 21:19 | Reagovat

Já nechci odrazovat, jen decentně popoháním k tomu novému článku.

5 Chii Chii | Web | 14. února 2014 v 21:38 | Reagovat

Decentně a nenápadně. :D Však jsem si slíbila, že napíšu alespoň jeden za měsíc. :)

6 Bony Bony | 14. února 2014 v 21:52 | Reagovat

Já jinak než decentně a nenápadně nutit neumím.

7 Vendy Vendy | Web | 16. února 2014 v 21:26 | Reagovat

Věřím, že z knížky máš radost. Já mám radost z celého seriálu, jeden z nejlepších, jaké kdy byly natočeny. A jsem ráda, že jsem na něj kdysi kápla, a že jsem přemohla svou nechuť k tomuto tématu a vysledovala pár dílů, a pokračovala až do konce. MASH je jeden z nejlidštějších seriálů, hořkých i komických, u nás navíc s perfektním dabingem (fakt si myslím, že dabing se mimořádně povedl).
Tak pěkné počteníčko přeju! :-)

P.S. na tvůj dotaz - na Fleru bys mě našla zde:
http://www.fler.cz/galeriana
Mám tam jen pár šátků, chci ještě něco přidat, ale zatím na tom pracuji. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama