Únor 2014

"Tebe, tebe bych se ani nedotkl!"

22. února 2014 v 23:20 Zápisky deníkovskéTaková ta úžasná tradice, kdy chlap v prapodivném kostýmu parodujícím medvěda obchází s průvodem masek celou vesnici domek od domku, se dochovala i u nás.

Jako malá jsem se ten den vždycky strašně bála. Pak jsem dorostla do věku, ke kterému patřilo takovéto dětské popostrkování před medvědem a následný rychlý a nemálo zoufalý útěk od něj. A teď se těšívám.

Líbí se mi, jak se všichni od nás shlukují. Vymýšlí a realizují masky, vydávají se v průvod, vodí svého "plyšáka", tančí spolu a smějí se. A pije se, to nepopírám.

A na ulici zvučným hlasem hlásá kopie: "Jsem originál!"

18. února 2014 v 20:58 Mozaiky myšlenek
Dlouho jsem kupila články, informace a všeobecná tvrzení o tom, jak se dobře oblékat. I když se vám tento problém bude zdát zanedbatelný nebo nezajímavý, doporučuju si pár takových textů přečíst. Pokud z nich do pěti vteřin nezkolabujete, čeká na vás v nich úžásně ukrytá pravda. Ne o módě, ale o lidech.

Často jsem si při dešifrování tohoto počteníčka představovala, jak asi vypadá autorka dotyčných článků. (Sebevíc je to neuvěřitelné, pánové sami sebe nepasují na módní bohy a ani nemají potřebu shazovat vkus jiných. Díky jim.)

Má láska k M*A*S*Hi

13. února 2014 v 19:04 Zápisky deníkovské
Včera jsme byli v Brně kvůli absolvování přípravy k jednomu nejmenovanému projektu. Tomu předcházelo mírně hektické ráno, kdy se i spolubydlící Gabka divila, co tak důležitého se stalo, že pomalu se slzami v očích opouštím v neskutečných 6.30 postel.

Šla jsem do pekárny a pak ke spolužačkám. Lenka řešila, co má mít Kika na sobě, a pak sbalily své kabelky a vyrazily jsme. (Kika: "Mám mobil, klíče, Kačku, kabelku, deštník. Jo, dobré, můžem jít.") Do obchodu.

7.17 Plížíme se s jídlem k pokladnám.

7.20 Plánovaný sraz v autobuse. A ten supermarket vážně nebyl vedle nádraží. Takže následoval běh s deštníky nad hlavou a pro mě i v příšerně tlačících botech.

Děti, slunečnice, řízení autíčka a narozeniny

11. února 2014 v 20:43 Slyšeno a zachyceno


Lenka: "Ne každý má rád děti, ale něco se jíst musí."

uč.: "Tak si dáme nějaký diktát, ne?"
Hanka: "Jóóóóóó!"
uč.: "To je správná reakce!"
Hanka: "Co jsem řekla?"