Listopad 2013

Kladivo, inzulín a modelka

30. listopadu 2013 v 20:06 Slyšeno a zachyceno
uč. NJ:
"Jaktože to neumíte? Tož toto. Po žních půjdete k Turkovi a hotovo!"
(vysvětluje skloňování nepravidelných sloves) "Nejen, že je to odlučitelné, ale ještě se na tom posere i kořen slova!"

*v hodině praxe se přemýšlí, čím podplatit učitelku, aby nám nedala test*
Kika: "Pančitelko, co platí na K****ovou?"
třídní: "Nic. Ani kafe, ani pivo, nic."
Jakub: "Leda kladivo."

Škodolibá Wolfy, kastelánova provokace a zdrhající vodník

25. listopadu 2013 v 18:56 Zápisky deníkovské
Premiéra. Píšu článek s dvacetipěti denním spožděním.

V pátek prvního jsem v noci zabloudila k Wolfy a tam nějakou hodinu okupovala její pokoj. Po té době jsem se já i ona - značně srdceryvněji - rozloučila se psem láskyplně oslovovaným: "Tobi, ty jsi takový krásný telátko," a zdrhly jsme na vlak. Wolfy mě předtím ještě odtáhla do hospody, ale protože jsem hodné a slušně vychované dítko, za chvíli jsme z ní vypadly.

Po výstupu z vlaku se na nádraží roznesl pozdrav. Wolfy mi značně pomohla s identifikací hlasu i osoby, která ho vydávala. Byl to náš bývalý spolužák Radim, a přestože se právě muchloval s nějakou holkou, znal se k nám. Potěšilo mě to. Moc. Pak jsme ještě potkali brášku a potom jsme uslyšely úžasnou hudbu. Vycházela ze zámku a lákala nás dovnitř stejně jako louče u vchodu.


Hnus jeden šedej a nutela na obličeji

23. listopadu 2013 v 14:27 Slyšeno a zachyceno
Blogerka Ellnesa přišla s dobrým nápadem a následně vytvořila projekt, který spočívá v sepisování a zveřejňování hlášek. A protože tento postup praktikuju už několik let, rozhodla jse se do projektu Hlášky z mého okolí přidat, i když nedokážu zaručit, že budu přispívat pravidelně a předně radši tvrdím opak. Ale slibuju, že se budu snažit! (:


uč.:
"Tož jsem tam byl na obědě, jsme si dali jenom polívku. A zrovna tam byla svatba, tak jsem chodil a dával těm svatebčanům prst do té polívky a kontroloval, jak ji mají teplou. Borcovi jsem tam sebral játrový knedlíček, dost dobrý byl."

Únos v zubech a tanec á la Kocour

6. listopadu 2013 v 21:13 Zápisky deníkovské
Původně to tu ani nemělo být a bylo to velkým tajemstvím pro důvod následného únosu Wolfy na závěrečný ples, ale po několika nakousnutích tématu je mi jasné, že Wolfy na jakýkoli ples nedotáhnu, leda že bych si půjčila Tobiho a on ji tam přinesl v zubech. Ale to by to "malý" štěně ještě muselo povyrůst, což se asi nestane, takže... chodím do tanečních.

Každou středu zdrhám ze školy za účelem vletět do zámku, vrazit do sebe rybízový koláč, něčím to zapít a odvléknout si brášku do hlavního/antického/zámeckého/reprezentačního sálu. Máme skvělého učitele. Patří k těm, kteří si z ničeho nic nedělají a jen se bez přestání usmívá, čímž si (nejen) mě naprosto získal. "Víš, on... né že by byl nějaký extra hezký. Ale když předvádí cha-chu, mám chuť po něm skočit, chápeš, ne, Kači?" Chápu.