Zapomenutý pes, růžová kytka a cylindr v cizích rukou

14. října 2013 v 20:12 |  Zápisky deníkovské
Po dlouhé době jsem Wolfy vytáhla do zámku. V tamním klubu předvádělo pár studentů z univerzity kraťučké, o to však lepší divadelní představení. Děj se točil kolem toho, že zlomyslná holka řekla kamarádovi, že včera v nepříliš střízlivém stavu zkoušel, jestli jeho pes dokáže přejít nezaschlou maltu (nebo to byl beton?). Kluk se pak toulal mezi různými individui a hledal svou zvířecí svěřenkyni Astu.

"Pané, co do toho dáváte?" "Tož tak normálně... Písek... cosi... cosi..." "A - a psy?"


Ale nejdokonalejší byly stejně tanečky zúčastněných. Kluk, který dle scénáře někde pozapomněl psa, dokonale předváděl jakési soustředěné taneční kroky s růžovou kytkou.

Co mi ale představení značně kazilo, byla parta lidí, kteří si sedli k našemu stolu. Chápu, že u toho stolu zrovna žádná z nás nebyla, ale když všechny okolní jsou volné a jen na tomhle je jedna flaška od Coca-Coly, druhá od džusu a společně je tam hlídá cylindr, tak je snad jasné, že tahle místa asi nebudou volná.

Když jsem seděla v blízkosti pódia a náhodou otočila hlavu směrem k tomu stolu a chlap právě šermoval mým cylindrem a následně ho pokládal na flašky, zvedla jsem se a navzdory svému přesvědčení, že mým cylindrem nikdo manipulovat nebude, a pokud jo, zaslouží si netaktně hlasitou výstrahu, jsem bez jediného slova chňapla po svých věcech a odešla jsem se uklidňovat krásným výhledem.

(Kousek od nás seděl, usmíval se a na kolenou držel svou dcerku náš soused s překrásným hlasem. Vše bylo ještě umocněno tím, že v první řadě mimo něj pozorovaly dění na pódiu jen nejvýše pětileté holčičky navlečené do slaďoučké žůžové.)

Mimo tohoto sympaťáka jsme potkali dalšího, s kterým se tak nějak od vidění známe. Pozdravila jsem ho, on mě též, a když za chvíli procházel v pánské společnosti, jemně se dotkl mé nohy a s úsměvem poznamenal: "Slečno krásná." Netuším, co to mělo znamenat, ale bylo to milé.

Na nádraží se jakási ženská při pohledu na mě začala smát. Pak cosi pošeptala svému drahému, ten jí to oplatil a při mém nehezkém pohledu ze sebe vydal poklonu: "Máte hezký klobouk." Ženská se zasmála, on ji rukou otočil k sobě a smáli se oba. Jak milá, taktní a upřímná poklona. Proto si zasloužil jen ironické, od pusy odseknuté a ani trošku vážně míněné: "Děkuju."


Na zpáteční cestě vlakem jsem za menších problémů s udržením rovnováhy vyskákala na podpatcích do vagonu. Chlast, který byl všude silně cítit, ani zpívající či řvoucí (těžko to rezeznat) spolucestující se mi zrovna dvakrát nezamlouvali. Za chvíli se se mnou začali bavit dva chlapi, kteří seděli naproti a galantně se dívali, jak já s Wolfy stojím. Starší chvíli cosi šeptal mladšímu, pak se na mě otočil a začala velmi inteligentní debata.

"Že, slečno?"
"Co?"
"No že jo?"
"Jak mám vědět co jo?"
"Že on otvíral flašku s burčákem a vybuchlo mu to!"
"To vážně netuším."
"Slečna netuší."

Podezřele dlouhý pohled do mých očí.
"Co je?"
"Co? Co by bylo? Nic."
Pohled pokračuje.

"Slečno, vy jste oblečená, jako ze středověku. Jako byste šla na rytířský turnaj. Že jo? Na rytířský středověký turnaj."
"Středověk. A cylindr?"
"Proč by ne? Třeba někde ve Skotsku."

Málem to se mnou švihlo. Dovedete si představit třeba Karla IV., Jana Husa, Kolumba, kohokoli ze středověku v cylindru?

Pak jsem vystoupila, opřela se o zábradlí a dívala se na odjíždějící Wolfy ve společnosti těch dvou. Dneska mi Wolfynka řekla, že ten chlap vypadal smutně, potom naštvaně a pak zase smutně. Že prý byl rozhořčen a zdrcen a že to tak nemyslel. Já taky ne. Ale to si jako myslel, že s ním pojedu až na konečnou?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 17. října 2013 v 23:29 | Reagovat

Praví galantní muži už vymřeli.

2 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 19. října 2013 v 21:46 | Reagovat

Myslím, že zrovna Platon a Caesar dos středověku nepatří :-D Ale stejně jako ty si říkám, středověk a cylindr? Karlovi IV. by jistě slušel... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama