Říjen 2013

"Muži a ženy, to sú najhoršie ľudé na svete."

31. října 2013 v 20:31 Zápisky deníkovské
Úterní večer jsem společně s Wolfy prožila na inscenovaném čtení z projektu Slovenskýma očima/Slovenskými očami. S Wolfy jsme si zabraly stůl v divadelním klubu, položily na něj své věci a zdrhly.

Šly jsem se postavit do řady pro dva džusy. Mezitím lítací dveře uvedly dva herce - mého oblíbence Š. a jeho mou osobou ani trošku neoblíbeného kolegu R. Ten s radostí přehlédl mě, jakožto osobu, která na podpadcích byla ještě o něco vyšší než on(!), a klidně si stoupl přede mne. Š. ke mně mezitím posílal omluvné rozpačité pohledy a já pak začala zkoumat dalšího herce, respektive jeho tričko s Beatles.

Zajímavá beseda, setkání se zombie a nemaskovaná primitivnost

20. října 2013 v 19:13 Zápisky deníkovské
Pátek. Po příjezdu domů jsem odchytla svého psa (psici?) - Míšu - a snažila jsem se ji okoupat kvůli následné návštěvě veterináře. Nelíbilo se jí to. Mokrýma packama opřenýma o mé dříve naprosto suché tričko se každou chvíli snažila odrazit ke skoku z vany. Chtěla jsem se ji uklidnit popisem veterináře. Zatímco mi okamžitě naskočil pitomý úsměv, ona se nadále snažila vyskočit. Omlouvá ji jedině fakt, že do ho do té doby nepoznala.

Po této původně Míšiné koupeli jsem běhala po domě zabalená v ručníku. Míša se na mě dívala s jasně čitelným dotazem (Hej, majtelko, vážně ti to stálo za to?) ve svých oříškových očích. Za hodinu jsem se vydala do zámku na přednášku nejmenovaného herce M.

Zapomenutý pes, růžová kytka a cylindr v cizích rukou

14. října 2013 v 20:12 Zápisky deníkovské
Po dlouhé době jsem Wolfy vytáhla do zámku. V tamním klubu předvádělo pár studentů z univerzity kraťučké, o to však lepší divadelní představení. Děj se točil kolem toho, že zlomyslná holka řekla kamarádovi, že včera v nepříliš střízlivém stavu zkoušel, jestli jeho pes dokáže přejít nezaschlou maltu (nebo to byl beton?). Kluk se pak toulal mezi různými individui a hledal svou zvířecí svěřenkyni Astu.

"Pané, co do toho dáváte?" "Tož tak normálně... Písek... cosi... cosi..." "A - a psy?"

Heroin, kamera, beruška a useknutá ruka

10. října 2013 v 18:15 Slyšeno a zachyceno
*tělocvik*
uč.: "Proč necvičíš?"
Terka: "Jsem nemocná."
uč.: "Duševně. A ty?"
Domča: "Já beru prášky."
uč.: "Jaké? Heroin?"

uč.: "Co jste brali v biologii na 2. stupni?"
Šárka: "Kameně."
uč.: "A co poznáte v přírodě?"
Domča: "Pampelišku."