Srpen 2013

Starý film, medvídek a kachlička

27. srpna 2013 v 14:04 Slyšeno a zachyceno

Debata s mamkou u jakéhosi filmu

"Je to Nový?"
"Ne, to je starý film."
"No a kdo je teda ten herec?"
"Oldřich Nový."
No nevraždili byste?

Gentlemanství

23. srpna 2013 v 15:03 Mozaiky myšlenek
Tak abych své pesimistické já i ostatní lidi uklidnila, ještě se na světě najdou skvělí chlapi. Fakt.

V úterý jsem jednomu z nich málem vletěla do náruče. Usmál se, podal mi ruku a řekl: "Netuším, kdo jste, ale rád vás poznávám. Já jsem Petr."

Hvězdy, kouzlo mňamózus a klobouček

20. srpna 2013 v 16:07 Zápisky deníkovské
Pondělko-úterní spaní pod širákem mi vůbec nestálo za to. Nejenže jsem spala snad na kameni, viděla jsem padat jen dvě hvězdy (a z té druhé si nejsem jistá, jestli to nebylo letadlo), šíleně mě bolela hlava a byla mi zima.

Navrch jsem se ráno probudila a zjistila, že levá polovina mého obličeje je napuchlá a na oko jsem skoro neviděla. Pro dvě hvězdy takhle trpím. A to jich mělo padat sedmdesát za hodinu. Jenže u nás prostě nocoval mrak, přes který nebylo z nebe skoro nic vidět.

Poklona za poklonou

14. srpna 2013 v 17:15 Slyšeno a zachyceno
Tak aby tu bylo aspoň něco z prázdnin, podělím se o pár poklon, které mi během posledního měsíce vysmekli lidé okolo. (:

"Tak teď nevím. Vypadáš víc jak Fantom opery, nebo jak Quasimodo?"

"Ty máš monokl? Ubožátko malé!"

Rozbor mé knihovny

10. srpna 2013 v 20:47 Mozaiky myšlenek
Žasnu nad tím, že nehezká i nepříliš inteligentní holka, která kouří a chlastá i v těhotenství, má úžasného manžela. A že pokud mi cizí chlap ze srandy řekne, že by si se mnou rád zatančil, málem se pak rozbrečí se smutnýma očima a slovy: "Nemrač se. Já to tak nemyslel. To byla jen sranda. Fakt. Tak už se na mě nemrač, prosím." Co to jako mělo být?

Od rána dělám pořádky v mé knihovně. První jsem všechny knížky jemně rozeskládala na postel, pak renovovala knihovnu a pak jsme obědvali. Bráška potom za mnou celý vyděšený přišel, že mi vypadaly všechny knížky.

Teplá jména, úchylné novely a sobecká družka

8. srpna 2013 v 22:34 Zápisky deníkovské
Takový normální prázdninový večer. Bráška - který před malou chvílí zdrhl - zamazaný od kdovíčeho černého ležel v mé posteli se světlemodro-bílým povlečením. Ruce měl za hlavou a s očima upřeně zírajícíma na strop mi vysvětloval, že mě přitahují chlapi ze čtyřprocentní menšiny, a že nejlepší jméno na teplého chlapa je Pavel. Nebo Hubert.

Já nejsem na teplý! To bych se musela rozplývat jak má spolužačka nad tím, co mé hrdé já odsuzuje. "Ježiši... vidělas ho? Ten byl tak krásný! Ty černý vlásky! Tak krásně vyžehlený! A to růžový tričko, jak mu seklo. No není on k sežrání?" Není. A to ani když pominu ty barvou napatlané a následně vyžehlené vlasy, uplé značkové hadříky, chůzi magora, pohledy á la Celý svět mi křivdí, ale já jsem velkej drsňák a tisíc dalších věcí.