Skvělý tanečník a egypstská meluzína

29. července 2013 v 14:57 |  Zápisky deníkovské
V pátek jsem vytáhla Wolfy do města H. na ukázku židovských tanců. Ještě předtím mě na zastávce přepadl manžel mé sestřenice a jeho kamarád J. s tím, ať jdu s nima na pivo. Né že by se mi nechtělo, ale hrdě jsem odmítla, zatímco J. hledal důvody, proč bych je měla doprovázet. Wolfy netuší, co pro setkání s ní dokážu vytrpět. Jednou budu svatá.

Pak do autobusu málem - a to vážně jen o pár milimetrů - napálilo auto. Já se nehorázně lekla a řidič se na mě otočil a snažil se to, že nedal autu přednost, omluvit. "Jsem nečekal, že audina pojede na B., nó."


V restauraci/hospodě/herně(?) jsem se divila sloganu Carpe diem. A pak jsem přemýšlela nad tím, jestli mám chlapovi přede mnou říct, že má krásné tričko. Neodhodlala jsem se k tomu, ale věřím, že by mu to nevadilo, protože se po celou dobu mého zkoumání dokonalého oděvu mile usmíval.

Ty tance byly překrásné. A ti, co je předváděli, taktéž. Já nespouštěla oči z nejstaršího (a nejhezčího, nejmilejšího, nejsympatičtějšího a nejlépe tančícího) z tanečníků a Wolfy byla hypnotizována jistou zadní částí jeho těla. A pak kdo z nás dvou je úchylný. Doma jsem pak soupeřila s pizzou, hlavně s jejím nakouskováním. Byla to slušná remíza.

...

Včera jsem byla s bráškou a našimi společnými kamarády na zábavě. Jízda tam neměla chybu. A. řídil, bráška do krmil koláčem a přitom si stěžoval si.
"Já mám teď kvůli tobě na ruce nějakou paštiku!"
"To není paštika, ale meruňky. Vy děláte paštikový koláč?"

Pak se na brášku vrhl nějaký malý kluk k kňouráním: "Nesehnal bys mi bagr?" Co na to takovému děcku říct?

Následně se pánové stihli pohádat a hádku ukončil Tad svou výhružkou: "Jestli pro ni půjdeš, pojedeš domů na brýlích!" Ne že by pro tu holku snad šel sám, protože první hráli tango, a on přece umí tančit jen valčík a polku. Při polce ho předběhl jakýsi chlap a u valčíku Tad natahoval, že ho umí "jen trošku, vlastně skoro vůbec, prostě ani krok". Hlavněže polku a valčík ovládá.

O chvíli později se začal rozštiloval (čílit, to je hezčí slovo), když jsem se nabídla a donesla bráškovi pivo. "Tobě dali pivo? Kde to žijem?!"

Aspoň trochu inteligentní debaty se zvrhly v prapodivné.
"V Egyptě je meluzína?"
"Však tam hrají těm kobrám!"

Bráška mě pak podruhé vyzval k tanci (poprvé jsem odhodila boty a pak se mi při točení nehorázně točila hlava), a když se naklonil k A. a zašeptal: "Čenč?" byl mnou domlácen a pak jsem zdrhla z parketu.

Kapela to zabalila a jen zpěvák si vzal do ruky mikrofon a začal zpívat: "Když jsem šééél z Hradišťááá z požehnááánííí." Kluk za mnou prohodil, že ten musí být hodně namol, a já se na něj udiveně otočila s otázkou, jestli někdy slyšel zpívat tuhle písničku někoho střízlivého. Zamyslel se, pak odpověděl záporně a oba jsme vybuchli smíchy.

Po konci jsme se odebírali k autu a potkaly jsme naši neoblíbenou bývalou učitelku. Ta se s námi hned začala vybavovat a pak nás ještě nabádat, ať jedeme pomalu. Tad ji začal uklidňovat: "Nebojte, my už takhle jezdíme s A. rok a půl." "A vždycky je namol," (zdůrazňuji, že to NENÍ pravda) neodpustil si jeho kolega připomínku a učitelka radši odešla.

Před autem pak Tad začal skvěle napodobovat našeho prezidenta. Když předváděl promluvu u otevřených dveří, odsunula jsem ho a skočila jsem do auta, načež se Tad urazil a odešel. A. už se chtěl rozjíždět, když jsem rozespale upozornila na to, že: "Nemáme prezidenta." V té chvíli se na mě všichni otočili a začali se překřikovat dotazy: "Zeman odstoupil?" "Cože? On abdikoval?" "Fakt?"

Když už byl po mém boku i Tad, upozornil A.: "Pozor, auto!" Š. mu velice důrazně oznámil: "To je traktor!" A před autem přeběhla srna. No jo, gympláci. A pak:

"Pojďte se k nám okoupat."
"Vy máte bazén?"
"Jasně. 24 kubíků."
"To než vypijem..."

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 29. července 2013 v 18:23 | Reagovat

Máš hromadu zážitků, ale upřímně, nemám rád, když někdo nalitej řídí... já bych jako spolujezdec do auta nesedl. ;-)

2 Vendy Vendy | Web | 30. července 2013 v 12:22 | Reagovat

I srny dovedou pořádně rozflákat auto. Kór když někdo jede jak prase, ať střízlivej, nebo namol...
Koukám, že jsi měla pestrý den, ale hodně pestrý. A co tance, naučila ses něco?
Motto oné restaurace naplňuješ beze zbytku... :-)

3 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 31. července 2013 v 18:27 | Reagovat

Škoda, že z těch tanců nemáš fotky. Docela bych se i podívala :-)

4 blažena blažena | 1. srpna 2013 v 7:07 | Reagovat

Taky jsem neslyšela zpívat - Když jsem šééél z Hradišťááá - nikoho střízlivého, můj ex přítel byl jednou totálně zlitej, že nemohl ani artikulovat, ale zpíval skvěle právě tuhle.  :D

Ať ti probíhají prázdniny přesně tak, jak si přeješ. :-)

5 blažena blažena | Web | 1. srpna 2013 v 11:46 | Reagovat

Já bych to vyzpívat pod vlivem raději nezkoušela, jednou jsem taky měla krapet přes míru a bylo mi 14 dnů blbě od žaludku. :-P

6 Cookies Cookies | Web | 3. srpna 2013 v 23:13 | Reagovat

Ahoj Bony, koukám, že si prázdniny pěkně užíváš! ;)Chtěla bych ti poděkovat, že jsi si jako asi jediná všimla toho, že jsem z blogu odešla (a pak se zase vrátila). :)) A není zač. ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama