Jsem paní, úchyl a princezna

10. června 2013 v 16:54 |  Zápisky deníkovské
Všechny plány na včerejší den šly do kytek a já jsem byla líná na jejich překombinování, tak jsem ráno jela s mamkou do práce. Hned mě tam zaměstnala tím, že mi vrazila do ruky nákupní seznam a já jsem šla vykoupit obchod. Vyjímečně jsem zapomněla zabloudit na cestě tam i zpátky.

Pak jsem se chtěla dostat k mamce do práce, ale nebylo mi to umožněno. Zlá brána se schválně zasekla a já jsem několik desítek minut - po marné snaze odblokovat ji - zoufale stála opřená o zeď. Mé zachvaty smíchu střídala nálada k pláči a opačně.


Když jsem chtěla jít alespoň do zámecké zahrady, přepadla mě ženská, kterou nemám ani trochu v lásce. Chodí v růžovém, sápe se po mém oblíbenci a když je namol, padá mi k nohám. Snad to chápete. Ta mi řekla, že mě dál nepustí, protože jsem si nezaplatila vstupné a v zahradě je akce. "Jaká akce?" v naprostém klidu jsem se zeptala. Hlasité "Akce!!!" mi bylo odpovědí. Vsadím se, že nevěděla, co tam vlastně je.

Nehorázně mě bolela ruka, těžkla mi, ta dvaceticentimetrová jizva na ní začala rudnout a opuchat, točila se mi hlava a bylo příšerné vedro. Neměla jsem nejmenší chuť hádat se s tím stvořením, tak jsem se otočila a odkráčela. Až ji zase potkám, vychutnám si ji se vším všudy. A bude to brzo... (:

Pak jsem se zeptala jakési malé poskakující holky v růžovém, co se v zahradě koná. Zdrhla a vyděšená ke mně po chvíli dotáhla svého strýce. Narozdíl od své neteře mě nebral za úchyla, ale pomohl mi dostat se do mamčiné práce, chvíli jsme si povídali a pak mi popřál krásný zbytek dne. Byl moc milý.

Od mamky jsem šla do zámku. Před ním mě zastavil jakýsi chlap. Nelíbil se mi. Byl hrozně arogantní.
"Paní, tudy nechoťte, běžte vedlejším vchodem do zahrady." (velmi, velmi nepříjemný tón)
"Ehm? Cože?"
"Na ples princezen vedlejším vchodem, tudy se nemůže." (skenování mé osoby od hlavy až po boty)
No to snad nemyslí vážně. Oslovuje mě to paní, nechce mě to pustit do zámku a myslí si to, že jdu na ples princezen! Já zapomněla. Jsem princezna. Šestnáctiletá. Šatičky jsem si nechala doma, korunku v trezoru, ale střevícem pořád ještě házet umím. Trefila bych se do obličeje?
"Do zámku (pro jistotu jsem ukázala na obrovskou budovu před námi) se může?"
"Ano. (dlouhotrvající ticho, pak se onen člověk za mnou rozběhl) Ale do zahrady ne!"
" zámek od zahrady rozeznám!" (neubránila jsem se nepřiměřené hlasitosti)

Vevnitř je divná výstava. Nelíbila se mi. Je normální, že se někomu, kdo studuje umění, nelíbí něco všeobecně uznávané jako krásné? Protože ty obrazy byly až na pár vyjímek příšerné. Depresivní. Studené. Smutné. Nic neříkající. Nerealistické, spíše jen seskupené čárky, za kterými jste měli vidět krajiny. Svým způsobem nedokončené, něco jim chybělo. Jakékoli poslání.

Ze zámku jsem zdrhla do zahrady. Hlavní vchody sice zdobila páska se zákazem vstupu, ale komu by to vadilo, když zná minimálně pět dalších způsobů, kudy se dostat dovnitř. Tam jde přelézt plot, o kus dál ho nahnout a podlézt, pak je celý vyvrácený, potom je branka, o které ví málokdo, a to rozhodně není všechno. (:

Sedla jsem si k vodě, pozorovala znechucené rybáře, nasadila si sluchátka a pustila písničky. Natruc, protože nehodlám v zámku ani v jeho blízkosti poslouchat One direction, Justina Biebera ani Sex bomb, které vyhrávaly puštěné velké repráky a u kterých se děťátka snažila o erobic. Kdo z těch osmiletých poslouchá tuhle hudbu, proboha?!

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 11. června 2013 v 10:02 | Reagovat

Šmankote, co to bylo za akci?
A tvoje mamka pracuje na zámku? :-?  8-)  :-)

2 Vendy Vendy | Web | 12. června 2013 v 10:03 | Reagovat

Dík, fakt jsem myslela, že tvá mamka pracuje na zámku. Ale vidím, že máš okolí pořádně okoukaný a prozkoumaný. ;-)  :-)

3 pavel pavel | Web | 12. června 2013 v 22:48 | Reagovat

Pamatuji si tam tvoje maminka pracuje, jen nevím co. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama