Angličtinový odpočinek

4. června 2013 v 16:53 |  Zápisky deníkovské
Dneska jsme měli angličtinu zábavnější než jindy. Předem shodnuti jsme na truc, že jsme se do školy museli vracet, na vše svorně odpovídali: "Eh, já nevím." Sice nám to párkrát zkazily dvě mé spolužačky, které jen tak ze zvyku sem tam něco řekly, ale po káravém zvolání jejich jména námi se plácly do čela s omluvným: "Jo vlastně!"


Lenka se bavila tím, že vypínala monitory počítačů před námi, povýšila židli do funkce výtahu a jezdila nahoru a dolů, lehala mi na rameno a komentovala učitelku, jenž si od nás získala láskyplnou přezdívku Sideček, za kterou by měla denně děkovat, protože Sid z Doby ledové byl vážně roztomilý.

Natka si povídala s mobilem, další holka téhož jména ve společnosti několika spolužaček zdrhla z hodiny, ostatní usínali na klávesnicích a já jsem velice odvážně zarývala prst do mikiny, pod kterou se skrýval polospící Tomáš.

Bavilo mě to. Měla jsem svou vysmátou náladu a tak jsem Tomáše týrala otázkami typu: "Takhle depresivně vypadáš vždy od rána, nebo už od narození?" Upřímně řečeno, pokud se na Vás někdo rok dívá pohledem Umírám, tak mě nechte dožít, taky se Vám tato otázka začne zabydlovat v hlavě.

Pomalým hlasem mi vystvětlil, že ve svém životě nevidí nic optimistického a že ani to, že do konce školního roku zbývá 24 dní, ho nerozveselí, protože je mu to jedno. Pak prohlásil, že už si všiml, že tato škola je na h****, a švihl sebou na desku stolu zase. Potěšilo mě, že jsem velice vnímavá osoba, protože já jsem k tomuto zjištění dospěla už v září.

Tomáš se mi pak pomstil. Při vyvolání se mě zeptal, jaká je nejatraktivnější osoba naší země. Bylo to těžké a dlouhé rozhodování, protože pěvečtí i herečtí idolové mých spolužaček by si mohli sami vykopat hrob, lehnout si do něj a zasypat se, kdyby nebyli známější než herci mého oblíbeného divadla. Ti jednoznačně vedou.

Takže jakmile jsem si v hlavě uspořádala soukromou Miss tamních herců, řekla jsem jméno jednoho z nich. Učitelka se mě zeptala, proč si to myslím. "Because he is nice," zasnila jsem se s tím, že dnes je to naposled, co hraje onu skvělou roli, která mu tak nehorázně padla, v neméně skvělé divadelní hře loučící se derniérou. "No, he is the nicest, when he is the most attractive," oznámila mi kantorka a já bych si nafackovala, protože nejhezčí jednoznačně není. Má tam přece spoustu stejně dokonalých kolegů. O:)

Učitelka se přeorientovala na kohosi jiného a já jsem dál pokračovala v točení se na židli a v záchvatu smíchu vyvolaným Natčinými útrpnými grimasami. Popis této hodiny mluví za vše. Vítejte na naší škole.

...

Mám nachystanou kupu hlášek a nechce se mi kreslit. Bolí mě oči a zbožňuju písničku V opilosti. V matice bereme vzorec na výpočet kořene neúplné kvadratické rovnice. Netuší někdo, o co jde?

Dostali jsme třídní fotku. Je příšerná. Teď nemyslím prazvláštní obličeje, ty už mě nerozhodí. Mi vadí, že jsme moc roztroušení, takže fotka je na velký záběr a většinu plochy zabírá část stromu, což vypadá hrozně, a každý z nás stojí jinak natočen. Já říkala, že je ta fotografka divná, už když jsem ji viděla. A ten její výtvor mě dorazil. Proč nám neřekla, jak si máme stoupnout, aby to vypadalo nějak normálně, baba jedna zlá?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Můj Japonský dům Můj Japonský dům | Web | 4. června 2013 v 17:04 | Reagovat

Taky by mě to asi bavilo, ale angličtině vůbec nerozumím. Jsem ráda, že jsem prolezla se čtyřkama.
Ale tak né vždy se fotky povedou. Třeba na náší jsme všichni rozcuchaní, protože jsme se fotili venku a byl vítr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama