Červen 2013

Dva skvělí Zdenálové, usměvavý koketa a temperamentní kráska

27. června 2013 v 22:07 Zápisky deníkovské
Na úterý se naše třída dobrovolně upsala ďáblu. Hned ráno jsme se v úmorném dešti vydaly hlídat hlídky na olympiádu v orienťáku. (Tu logiku jsem nepochopila. Proč jsou lidé nahrazováni stroji, aby pak stejně ty stroje hlídali?!)

Naší šestičlenné skupinky se ujal jakýsi Zdeněk. Byl úžasně milý. Ale to ani zdaleka nevykompenzovalo čtyři hodiny v dešti, kdy jsem se krčila v lese za keřem jak nějaký úchyl, nenašel by se na mně milimetr čtvrečení suchý, třásla jsem se zimou a děsila okolo probíhající lidi a jednu zrzavou veverku.

Kostra bez srdce, ruka bez masa

24. června 2013 v 22:52 Mozaiky myšlenek
Na levačce mám zbytek mého vysněného tetování. Červený květ růže v dlani a na zbytku ruky stonek, pár lístků, trny a fialovo modrou mašli. Marťa si dneska hrála s pastely a já je mám obtisklé všude, kde se čehokoli dotknu.

Původně kreslila Pepiho, kostru s mými obrovskými brýlemi. Pekelně se soustředila a já ji z čirého zvyku vyrušovala. Čímkoli.

zvědavé naklonění přes rameno: "Autoportrét?"
"Směj se, směj se, dostaneš po hubě!"

Překrásný pirát, únos bot a pokus o živý sarkofág

24. června 2013 v 14:26 Zápisky deníkovské

Článek se speciálním věnováním kolegyni Wolfy ...

(...proto, že na něj dva dny čekala. A taky proto, že teď nebude mít připomínky ohledně toho, že některé zážitky jsou zapsané na přeskáčku. Jejich přesné pořadí si už totiž nepamatuju.)

V sobotu v poledne jsem nastoupila do vlaku a po vynaložení velké snahy ohledně přejítí vagonu jsem se dostala až k Wolfy. Společně jsme vyrazily na náš milovaný hudební festival. Ten dav, který nás doprovázel, mě děsil. Nakonec mi ale přišlo, že tam bylo méně lidí, než minule, takže fajn.

Divadlo, vrah a kravata

20. června 2013 v 18:20 Slyšeno a zachyceno
Sedím na zemi, poslouchám hudbu a liju do sebe vlažnou vodu. Všude okolo je vedro k umření a já nekolabuju jen z radosti. Zítra zase vyrážím do divadla. (Už u sebe dlouhou dobu pozoruju absťáček. Co já budu dělat o prázdninách? Bez divadla umřu.) Pozítří je v zámku hudební festival. V pondělí jsem doma, na úterý je naplánována vycházka, ve středu cosi jako školní výlet a večer další divadlo, ve čvrtek těžce onemocním a v pátek je - překvapivě - opět divadlo. A dva měsíce klidu!

Růže

19. června 2013 v 17:15 S fot'ákem v ruce
Jeden z nejkrásnějších dárků, které má osoba kdy dostala, a zároveň dlouhodobá ochránkyně okna mého fialového pokoje.

Konec roku - koncoroční - konečněroční - končí!

17. června 2013 v 19:14 Zápisky deníkovské
Vedle mě leží portrét, ve skříni je mnoho skic a já čekám na zítřek, kdy mám v plánu vykoupit jeden výtvarný ateliér - obchod. Těším se, i když to beztak nedopadne tak, jak chci.

Doma mi na poličce nad stolem leží vstupenka. Docela obyčejný cár papíru, na kterém je ale jedno krásné slovo. Host. V sobotu vyrážím na můj oblíbený festival a těším se, přičemž se zároveň bojím.

Mám velkou radost, že aspoň něco bude na chvíli zase jako dřív. Ale tamní lidi to beztak něčím zkazí. Uřvaná děcka, nervózní matky, opilí dospělí a zhulení puberťáci. Hudba na maximum, všudeproudící dav lidí a mezi nimi já, která se nebudu moct hnout, aniž by mě nezašlápli. A než se dočkám toho nádherného dne, budu se muset učit.

Mé lásky (:

14. června 2013 v 22:43 Jak jsem si hrála...
Wolfy. Nejúžasnější společnice do zámku, do divadla, kamkoli.


Jsem paní, úchyl a princezna

10. června 2013 v 16:54 Zápisky deníkovské
Všechny plány na včerejší den šly do kytek a já jsem byla líná na jejich překombinování, tak jsem ráno jela s mamkou do práce. Hned mě tam zaměstnala tím, že mi vrazila do ruky nákupní seznam a já jsem šla vykoupit obchod. Vyjímečně jsem zapomněla zabloudit na cestě tam i zpátky.

Pak jsem se chtěla dostat k mamce do práce, ale nebylo mi to umožněno. Zlá brána se schválně zasekla a já jsem několik desítek minut - po marné snaze odblokovat ji - zoufale stála opřená o zeď. Mé zachvaty smíchu střídala nálada k pláči a opačně.

Těžká matematika, nová ofina a prskání bičem

6. června 2013 v 15:58 Slyšeno a zachyceno
Blížící se prázdniny mě nutí vyhledávat v sešitech všechny tužkou zapsané hlášky a přepisovat je na nějaké trvanlivější místo, tak Vám jich sem pár přidávám.

*ohledně našeho vemi starého a věčně trucujícího notebooku*
němčinářka: "Poraďte mi s tím, já jsem schopná startovat počítač klikou."
suplující učitel: "Máte tu jakýsi archaický noťas."
dějepisář: "Co mi to píše za nesmysly? Kontrola konzistence? Co to je, doprdele?!"

Angličtinový odpočinek

4. června 2013 v 16:53 Zápisky deníkovské
Dneska jsme měli angličtinu zábavnější než jindy. Předem shodnuti jsme na truc, že jsme se do školy museli vracet, na vše svorně odpovídali: "Eh, já nevím." Sice nám to párkrát zkazily dvě mé spolužačky, které jen tak ze zvyku sem tam něco řekly, ale po káravém zvolání jejich jména námi se plácly do čela s omluvným: "Jo vlastně!"