Kassandra cosi - hvězda s roztomilým jménem

11. dubna 2013 v 18:57 |  Zápisky deníkovské
Asi si brzo založím rubriku s tím, co jsem zažila díky své oblíbené placce. (Jen pro rekapitulaci - je na ní nápis Chci zpátky na svou planetu!) Minulý pátek jsem se tradičně vracela domů. Autobusem. Byl přeplněný tak, že se v něm pomalu nedalo ani dýchat. A já s sebou měla cestovní tašku i batoh. Skvělá situace. Sympat'ákovi poblíž se roztékaly nervy, já se snažila krčit se na co nejmenším prostoru, všichni do mě mlátili a tři vysokoškolačky vedle nás vedly debatu na témata:

1. "Margot? Ne. To je určitě Margotka. Vždyt' to má napsané i na obalu!"
2. "Ach můj bože, sice se na televizi vůbec nedívám, ale viděly jste ten poslední díl Máte doma uklizeno? A nebo to... na té Primě. A dívávaly jste se na Výměnu manželek? Že to bylo úplně super! I ten poslední díl Ulice byl dobrý, ale já tam nemám ráda tu Niklovou..."
3. "Normálně Tom jak mě nechal ted' chodí s nějakou studentkou herctví, ts! Nechápu, co na ní jako vidí. Stejně jim to dlouho nevydrží. Hééérečka..."


Po nějaké chvíli sympat'ák cosi s očima vsloup zavrčel na inteligentní vysokoškolskou společnost a snažil se opustit dopravní prostředek. Vedle mě se tak ocitl druhý sympat'ák, který si s nahnutou hlavou pečlivě přečetl nápis na placce, pochválil mi ji a otočil se ke mně zády. Po chvíli se znova otočil, zeptal se mě, jestli chodívám do hvězdárny a pak následovala přednáška o hvězdách, dalekohledech, Slunci a jeho erupčních skvrnách. Povídal s úžasným zaujetím a já tam jen stála s úsměvem á la Netuším, o čem je řeč, ale povídejte dál. Ten kluk byl úžasně milý. A povídal mi o hvězdě Kassandře, jejíž druhé jméno si už nepamatuju. Každopádně to jméno bylo stejně roztomilé, jako onen přednášející. (:

...

Včera jsem byla s mamkou ve městě. Pominu-li to, že mi slíbila, že společně zajdeme na výstavu a nic takového se neudálo, naštvalo mě chování jedné ženské. S mamkou jsme si šly koupit do asijského bistra kung-pao, které miluju, a vrazila tam ona příšerná osoba, zařvala objednávku a nervózně podupávala nohou.

Svou na první pohled vidící aroganci doladila zkřivením ksichtu aneb Bud'te rádi, že jsem sem vůbec přišla, a vše završila tím, že po obsluhující vietnamské slečně začala řvát: "Nedávej mi tam ostrý kečup, já chci jemný! A dones mi to už!" Netuším, co jí vedlo k tykání ani ke řvaní, každopádně jsem všem okolo oznámila, že ta ženská se evidentně neumí chovat, natož někoho respektovat. Ona namyšlená kreatura chňapla po sáčku s jídlem a odkráčela pryč a já si oddechla, že už ji snad nikdy neuvidím.

Nesnáším tyhle lidi. Co si o sobě myslí? Že lidé s mandlovýma očima a tmavší pletí jim nesahají ani po kotníky? To abychom za chvíli začali stavět další Osvětim, ne? Nebo je budeme rovnou střílet na místě? Vzpamatujte se konečně!

Přijdeme mi zbytečné učit děti toleranci k ostatním, když mají doma jako vzor tohle. Dítě své rodiče napodobuje snad ve všem - tudíž i v názorech. Tak se pak nedivte, že si doma vychováváte egocentrického rasistu.

V poslední době si připadám hrozně zákeřná.(: Objetí učitele. Bráškovo mírně poškrábané tělo. Monokl u oka mého drahého, samozřejmě vytvořen omylem při polštářové válce. Tak ta ženská může být jen ráda, že zdrhla.

P.S.
Debata o mé úžasné osobě.
"Já jsem náhodou hodná!"
"Ty? Ani když spíš, Kačí."
"Cos to řekl? Chceš sirupem po hlavě?!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 11. dubna 2013 v 22:13 | Reagovat

No, došla jsem k přesvědčení, že Tvůj život je zajímavý, alespoň to tak na mě působí z Tvých článků. Sice jsou to často hlavně detaily, ale z těch se to celé skládá...

2 Vendy Vendy | Web | 12. dubna 2013 v 13:54 | Reagovat

Kassandra, jak známo, byla věštkyně, kterou nikdo neposlouchal. Sice pak mohla mít pocit zadostiučinění, když se neštěstí stalo, ale to bylo asi tak všechno. Jisté pocty se jí dostalo po smrti, byla po ní pojmenována hvězda...
K výstupu v asijské restaurace - ta ženská byla opravdu nevychovaná. Copak neví, že mezi dospělými, když se neznáme, si vykáme? I když u nás jsem taky to chování zaznamenala, v obchodě, kde prodávají Vietnamci, tak starší babky jim vehementně tykají. (Ale neřvou na ně, to zas ne). Ale neberu to až tak citlivě, protože ony s přehledem tykají i ženským v druhém obchodě, i když ty ženské v druhém obchodě vlastně znají od dětství, takže to je jiné tykání). Já jim vykám. Je to slušnost.

3 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 21. dubna 2013 v 20:11 | Reagovat

Jo jo, placky jsou lepší než internetové seznamky ... díky placce "bassist" jsem se seznámil s jednou milou kytaristkou ...

Navíc se člověk vždy dozví něco nového a najde spřízněné duše ... třeba po volbách se těmi spřízněnými dušemi s plackami "Miloš není můj prezident" město přímo rojilo. :-D

Víš, to třeba ani nemusel být projev rasismu ... vím, jak dokážu někdy vyštěknout i na člověka stejné rasy, třeba tu dámu v ten den jenom něco podráždilo, ostatně do hlavy jí nevidíš. ;-)

4 pavel pavel | Web | 23. dubna 2013 v 23:27 | Reagovat

To okoukala od Zemana. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama