Duben 2013

Všechno dokupy

30. dubna 2013 v 11:52 Jak jsem si hrála...
Jeden starší portrét. Snad se jednou přiblížím k vysněnému cíli a bude i podobný tomu, koho jsem kreslila. (:

Mouka nebo cukr

27. dubna 2013 v 23:42 Mozaiky myšlenek
Už zítra tohoto článku budu litovat. Znám se. Ale ted' ho tu prostě chci mít. Berte to třeba jako pubertální výkřiky jedné šestnácky, které přečtete a za pět minut budete přemýšlet nad tím, jestli potřebujete koupit mouku nebo cukr.

...

Jsem příšerná. A co je horší - že si to uvědomuju a přesto nejsem schopná se změnit. Není to tak dávno, co jsem každý den myslela na krásného hnědookého sympat'áka. Rok jsem chodila světem s bezstarostným úsměvem a ignorovala všechny ukazatele toho, že on o mě nemá zájem. Přesto jsme spolu byli - troufám si tvrdit - přátelé. Všechny krásné chvíle s ním se bohužel po roce změnily a veškeré nitky téměř dokonalého vztahu se zpřetrhaly. Donedávna jsem byla přesvědčená, že za to mohl on, ale v posledních dnech přicházím ke zjištění, že na vině jsem byla já.

Kassandra cosi - hvězda s roztomilým jménem

11. dubna 2013 v 18:57 Zápisky deníkovské
Asi si brzo založím rubriku s tím, co jsem zažila díky své oblíbené placce. (Jen pro rekapitulaci - je na ní nápis Chci zpátky na svou planetu!) Minulý pátek jsem se tradičně vracela domů. Autobusem. Byl přeplněný tak, že se v něm pomalu nedalo ani dýchat. A já s sebou měla cestovní tašku i batoh. Skvělá situace. Sympat'ákovi poblíž se roztékaly nervy, já se snažila krčit se na co nejmenším prostoru, všichni do mě mlátili a tři vysokoškolačky vedle nás vedly debatu na témata:

1. "Margot? Ne. To je určitě Margotka. Vždyt' to má napsané i na obalu!"
2. "Ach můj bože, sice se na televizi vůbec nedívám, ale viděly jste ten poslední díl Máte doma uklizeno? A nebo to... na té Primě. A dívávaly jste se na Výměnu manželek? Že to bylo úplně super! I ten poslední díl Ulice byl dobrý, ale já tam nemám ráda tu Niklovou..."
3. "Normálně Tom jak mě nechal ted' chodí s nějakou studentkou herctví, ts! Nechápu, co na ní jako vidí. Stejně jim to dlouho nevydrží. Hééérečka..."

Umlááátila manžela vááálečkem na nudlééé!

9. dubna 2013 v 19:12 Slyšeno a zachyceno
bráška: "Chceš tic tac?"
já: "Jo."
bráška: "Nedám."
já: "Nechci!"
bráška: "Na."
já: "Dík."

učitel: "Na praxi je dovoleno seznamovat se, pokud tam budou nějaké šikovné objekty."

*o praxi*
učitel: "Tak kam půjdeš ty?"
Zuzka: "Nevím."
uč.: "Slovo nevím nesnáším."
Zuzka: "Nejsem si jista."

uč.: "Kolikátého je dneska?"
K.: "Hmm... Těžko říct."

Portrétování

7. dubna 2013 v 13:05 Jak jsem si hrála...
... není mou silnou stránkou. Ale jak jinak se naučit kreslit než kreslením, že?

Bývalá spolužačka, která nezaslouženě vlastní dva nejúžasnější brášky na světě. Stejně budou moji... (:

Roztomilá houska, vtipný horor, pár písniček a skvělý Beethoven

3. dubna 2013 v 18:21 Zápisky deníkovské
Před chvílí jsem byla s Mart'ou nakupovat. Velice mě zklamala. Není to tak dávno, co jsme spolu několik desítek minut dřepěly na zemi v supermarketu a vybíraly dokonalý grap. Jeden měl špatnou barvu, druhý byl šišatý, třetí nebyl úplně souměrný, čtvrtému chyběl nádech červené... Nakonec jsme společnými silami Miss Grap vybraly a vrhly jsme se najít neobyčejně dobrou polévku, kterou jsme vybíraly podle obalu.

Při dalším nákupu jsme hledaly zelí z umělecky ocenitelných vrstev. A včera jsme si šly pro roztomilou housku. Mart'a nakonec upustila od záměru, že se na ni musí usmívat, ale i přesto to byla těžká volba. Navíc jsme pro tu housku nemohly najít dostatečně skvělý sáček. No a dneska? Dneska Mart'a chmátla po naprosto občejné lahvi s perlivou vodou a poslala mě, at' si jdu koupit Brumíka, že se už vrátíme na internát. No chápete to?