Články na TT, nepodařená oslava a lidmi oblíbená placka

25. března 2013 v 17:32 |  Zápisky deníkovské
Při letmém prohlížení výtvorů na téma týdne znovu a zase mlátím hlavou o klávesnici. Něco tak zoufale snažícího se o zvýšení návštěvnosti svého internetového koutku jsem ještě vážně neviděla. Na jednom radši nejmenovaném blogu jsem narazila na článek s titulkem "Noví oběv". Pod tím byl jen link na video z youtube.

V další ukázce mě bily do očí čárky za každým slovem, nehledě k překlikávání a volení slov, jako by autorka posadila za klávesnici malé svět objevující batole. Drazí blogeři, když už píšete extradlouhý článek na čtyři řádky a k tomu absolutně o ničem, pište to prosím alespoň trošičku čitelně. *smajlík dělající smutná psí očka, která vás jistě přesvědčí*


Předem vás upozorňuju: Vím, že se taky někdy překliknu, ale ne v každé druhé slabice.

Ty slabiky mi připomínají, že jsme v pátek v lingvinistice probírali akcent. Měla jsem se udusit smíchy, když jsem se pak snažila vyslovovat správně. Tato zábava mi vydržela prakticky celý víkend, kdy jsem s mamkou rozmlouvala stylem: "MUme do DIvadla. HRASHAkespeara a já CHCI VIdět JEho NEJkrásnější hry."

* HLAVNÍ AKCENT
** vedlejší akcent

V sobotu jsem byla na oslavě tetiných narozenin. Jakékoli takové setkání je pro mě utrpení, ale tohle bylo příšernější než jindy. Jakýsi chlap se tam po mně pořád sápal. Neustále mě jednou rukou objímal a až když jsem se mu počtvrté vysmekla, pochopil, že má zmizet. Mimoto jsem se na svou adresu dozvěděla dvě doposud netušená fakta:

1. Vůbec nejím (oni řekli nežeru!), tudíž bych se skvěle hodila ke svému - retardovanému - bratránkovi.
2. Jsem jediná, koho si mé vzdálené příbuzenstvo zapamatovalo. "To je ta holka co tu byla s tím kloboukem, celá v černém a s plackou na kabátě? A vážně jí je teprve šestnáct?"

Ta má kouzelná placka s nápisem Chci zpátky na svou planetu! je vážně kouzelná. Odemyká lidem pusu. Častokrát se mi stává, že mě nějaký člověk na ulici/na zastávce/v obchodě/v autobuse/u mamky v práci zastaví, zeptá se, kde se má planeta nachází a popřípadě jak se jmenuje, přitaká, že by tam chtěl taky, rozloučí se a odejde.

P.S. Ten úžasný pocit, kdy jsem šla po boku svého přítele a začal ho balit mě se skřípějícími zuby přehlížející chlap(!). Já se kácela smíchy, drahý se jen usmál, přitáhl si mě k sobě, objal mě, vlepil mi pusu a společně zavěšení jsme pokračovali dál. (: (: (:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 26. března 2013 v 12:37 | Reagovat

Konec dobrý, všechno dobré! Přes obtížné vyhledávání dobrých článků na TT (opravdu je tam hodně plev, ale když se objeví zrno, stojí za to!), přes tetiččiny narozeniny (nic proti narozeninám, ale toho chlapa bych taky odpálkovala, oni někteří si myslí, že jsou neodolatelní), až k poznání, že některé neobvyklé věci navozují neobvyklé reakce, v tomto případě pozitivní.
A reakce tvého přítele byla úplně kouzelná! ;-)  :-)

2 Veronika Veronika | Web | 30. března 2013 v 11:04 | Reagovat

Jo, občas se v tématech týdne najdou perly. Né, že já bych byla nějaký extra češtináčsky zakožený jedinec, ale tak strašné jako "Noví oběv" to snad není :D

Také chci zpátky na svou planeku, já si tu kolikrát přijdu tak strašně zbytečná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama