Primus, Helena, Paris, Ménelaos, Achiles, Agamemnon, Patrokles a Hektor?!

18. listopadu 2012 v 21:57 |  Zápisky deníkovské
S tím (ne)učením se už to vážně přeháním. Ale když mi se tak nechce! V pátek mi na mobilu zvonila upomínka: test z češtiny. Osm A4 popsaných textem o antické literatuře, konkrétněji té řecké. Samozřejmě jsem tuhle nelibou činnost přehodila na sobotu, pak na neděli ráno. Jenže ráno jsem spala, další náhradní termín jsem opět nevyužila a nakonec jsem skončila u faktu, že se to do sebe budu snažit nadrtit večer při cestě na internát.

Nestalo se. Prvně má ruka čirou náhodou vylovila místo sešitu notebook a já jsem si četla. Pak jsem notebooček sklopila a nemilosrdně ho ovrátila zpět do tašky. Místo něj jsem vytáhla sešit, otevřela jej, žalostně zaúpěla a vrhla se na studování.


"Trojský král Primus měl syna Parida, který se zamiloval do Heleny a unesl ji. Helena byla manželka spartského krále Menetea. Achiles se pohádal s Agamemnonem a odmítl bojovat. Jeho zbroj si oblékl Patrokles, aby vzbudil u Trójanů strach, ale Hektor ho zabil."

Nedivte se, že jsem okamžitě své snahy vzdala a sešit sklapla, načež putoval zpátky do fialového látkového vězení. I když za to možná mohla řidičova věta: "Zase jedem sami? To má málokdo také štěstí, ako mám já!" Nebo ta: "Já hned ako som prijel, tak som vás hladal. A vy ste sa tam na mňa tak hezky usmievala!"

Nebo: "Co sa učíte?" "Češtinu." "A kolikátú ju máte hodinu?" "První." "V pondělí prvú hodinu test? To sa neučte, to sa učitelovi nebude chtět písat." Chtěla bych mít takový optimismus, jenže já prostě vím, že jí se chtít bude. Ale já se prostě učit nemůžu.

Tak, a je to tady. Přesně jak pronesl Ondra: "Výmluvy, výmluvy, výmluvy!"

Líbí se mi Karel Heřmánek, Vladimír Dlouhý a Boris Rösner. Nevíte, co to tu ted' dělá? Tak když už to tu je, tak taky Alan Alda, Jamie Farr a Mike Farrell. Pokračování příště.

Prý nejsem zlá, jen si to o sobě myslím. Zjištění, že chlapi chodí do divadla a tamní inscenace se jim líbí mě uvedlo asi do stejného šoku, jako tohle nebo když jsem od dotyčného dostala bonbón. Mám pocit, že všichni řidiči jezdící tuto linku jsou na mě předem smluvení.

Tak snad bych jen dodala, že k svátku jsem dostala od svých rodičů devět šampaňských. Dětských šampaňských, za což jsem nehorázně ráda, protože je miluju.

A odpoledne u nás byla Wolfy. Sice mě vytáhla z rozehřáté postýlky, kde jsem byla schovaná pod dvěma peřinami SMSkou, že ji mám za deset minut čekat na zastávce. Ale bylo fajn ji po dlouhé době vidět. A nejen ji, i ty herce. Já se tak těším na 30.11.!

Pá!
( A ted' už se jdu učit. Fakt! )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Carl Levers Carl Levers | 18. listopadu 2012 v 22:25 | Reagovat

Učit. Samozřjemě... :-D

Antická literatura je podle mého názoru poměrně jednoduché učivo. Uvidíme co budeš říkat na autory 20.století ;-) Nebo takové krásné názvy děl, jako jsou "52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida", "100 sonetů zachránkyni věčného studenta Roberta Davida" a "70 básní z podsvětí na rozloučenou se stínem věčného studenta Roberta Davida" :-D

Myslím,že nějaká Odysea a Illiada se můžou jít vycpat.

Jinak gratuluji k svátku příští týden a mám ti vyřídit, že jestli chceš, jako dárek něco zase nakreslit, máš Ondrovi napsat.

Dobrou noc a pěkné sny přeje
Carl Levers

2 Carl Levers Carl Levers | 18. listopadu 2012 v 22:26 | Reagovat

P.S.: Pokud vím, není to Meneteus, ale Ménelaos :-)

3 Bony Bony | 19. listopadu 2012 v 7:20 | Reagovat

[2]: Já nevím, jsem to jen odhadovala. :-) Tak já to jdu přepsat, no. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama