Komunikace beze slov aneb Úsměvy mi bohatě stačí!

30. listopadu 2012 v 23:25 |  Zápisky deníkovské
Po důkladném likvidaci banánového(!) šampaňského jsem se v doprovodu Wolfy, mamky a následně i tety vydala autem - a to vážně autem, ne Koloběžkou, což mi má Wolfy za zlé - na dlouho očekávané divadelní představení.

Wolfy pak vymámila z pokladní několikrát rezervované lístky a já jsem mezitím pobrala vzorky skoro všech dostupných plakátků a časopisků. Před divadlem mě pak kamarádka upozornila na vedle přechodu běžícího herce.


No a pak jsme přišly pozdě, což mě naštvalo o to víc, že nás u vstupu zastavila ženská s otázkou, jestli nás uvnitř nečekají dvě postarší paní. Naštvaná a přesto s úsměvem jsem jí poděkovala ( už jsem si zvykla, třeba dneska jsem dělala ve výtvarce práci spolužákovi, kterého mám sto chutí při nejmenším obdarovat pár fackami ).

Vešla jsem dovnitř a uslyšela jsem hlas moderátora komentující, že se netrpělivě nakoukne, jestli se chybějící náhodou nedostavují. "Doprdele!" zareagovala jsem s Wolfy naprosto stejně a se zjištěním, že zdrhnout už asi nepůjde, jsem se marně snažila neúspěšně vnutit Wolfy její vlastní tašku. ( Vidíte tam tu logiku, že jo? )

Měla jsem v plánu tiše vklounout do některé z blízkých krajních řad, ale moderátor první začal zkoumat, zda je vhodné oslovení paní, slečny nebo holky, a pak nám poradil usadit se do řad na úplně druhé straně. Jakási naprosto neznámá ženská na nás zamávala, za což jsem jí vděčná, protože jinak bych si těch volných míst nikdy nevšimla a vydala jsem se k místům, Wolfy za mnou.

Zmateně jsem pohlédla do první řady na chlapa nápadně podobajícího se nedávno zahlédnutému herci a okamžitě jsem svůj pohled sklopila. Tohle přece nebyl on. Asi se mi porušilo spojení mezi mozkem a očima, protože takovýto omyl přece není možný.

Sedla jsem si, Wolfy vedle mě a představení začalo. Nutno podotknout, že první polovina byla otřesná a já jsem se bála, že tato nekvalita jí vydrží až do konce. Mimoto jsem spatřila herce, kterého jsem před hodinkou viděla v podobě chlapa v první řadě. Jenže tohle byl originál, který bez mého povšimnutí seděl za námi!

Potřebovala jsem na chvíli zdrhnout, tak jsem Wolfy opustila a vydala jsem se známou stezkou po zelené čáře. Asi jsem tam potkala i svého učitele, ale tím si nejsem úplně jistá. Vlastně ani nevěřím tomu, že by hospodu vyměnil za divadlo. Ale ona osoba vážně vypadala jako on.

Pak jsem si stoupla před fotky herců a začala jsem si je prohlížet. Pak kolem mě prošlo několik herců a hereček a potom... Potom se metr přede mnou zastavil další z mých oblíbenců a stoupl si přede mě. Zatímco se na mě(!) kouzelně usmíval, ohlédl se jeho kolega, který si absence svého druha uvědomil až po několika krocích, s tázavým pohledem. Ten se přeměnil v úsměv a můj oblíbenec, který měl za chvíli vystupovat v druhé části budovy, smutně pokrčil rameny a nechal mě na pospas chodbě a lidem, kteří se tam nahrnuli. ( Zbožňuju komunikaci beze slov! I když ten její konec mě mrzel, mrzí a mrzet bude... )

Druhá polovina představení už byla lepší, přesto jsem se svalila na Wolfy a schválně čekala na reakci herce sedícího za námi. Tím pohledem mě vážně nezklamal. Divadelní dvouhodinovka skončila a já jsem se vrhla sledovat onoho herce, který stejně zmizel za prvními dveřmi. Pá! 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chii - chan Chii - chan | Web | 1. prosince 2012 v 10:50 | Reagovat

1) Nebyl to banán, byl to ananas...

2 Chii - chan Chii - chan | Web | 1. prosince 2012 v 22:37 | Reagovat

(Ta jednička tam fakt je!)

2) Jak jsi mohla jít k fotkám beze mně? :D

3 Chii - chan Chii - chan | Web | 2. prosince 2012 v 11:32 | Reagovat

3) Nechutná to všechno stejně! Já poznala, že to byl ananas . :D

4) O žádné škále poznámek jsem nemluvila. :P

5) Zase jsem tě musela upozornit na herce. :D

6) Už nikdy nebudu psát "za prvé".

7) Sedm ti stačí? :D

4 Chii - chan Chii - chan | Web | 2. prosince 2012 v 14:01 | Reagovat

8) Neodmítla jsem doprovod  k fotkám, ty ses mě nezeptala. :)

9) Nemluvila jsem o hodně poznámkách, ale o pár poznámkách. Pár už jich bylo. :-P

10) Do deseti všeho dobrého.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama