Houbičkymilující narkomanka žijící v iluzorním světě a zamilovaná do sto či kolik let mrtvého německého šlechtice

21. listopadu 2012 v 18:55 |  Zápisky deníkovské
Ondra mě donutil k článku. Vlastně to bylo před tím, než mě nazval houbičkymilující narkomankou žijící v iluzorním světě a zamilovanou do sto či kolik let mrtvého německého šlechtice, takže nevím, proč ten článek vůbec píšu. Ale znáte mě, já jsem taková hodná milá duše... Tak snad abych začala včerejškem.

Po ranním vybelhání se z postele jsem konstatovala, že je čas se do ní opět vrátit. Mé přání však nebylo vyslyšeno a já jsem se musela vydat na desetiminutovou pěší cestu do školy.

Následovala matika, ze které jsme psali na výroky, aniž bych o tom věděla, překvapivě. Po ní jsme byli mučeni angličtinou a pak se dostavil učitel výtvarky s tím, že bychom mohli zkusit přenést op artový návrh na obrovský papír.


To bylo prvně, co jsem si výtvarku vyloženě užívala. První výtvarka bez jakýchkoli nenápadných pohledů na hodiny a netrpělivého očekávání zvonku. Učitel pustil písničky, tělocvikář nás přišel navštívit a při té příležitosti předváděl dokonale trefné taneční kreace nás - náctiletých, většina třídy kreslila na A3 a já společně s pár vyvolenými, co už stihly výkresy dokončit, jsme překreslovaly zvolený motiv na papír větší než kterákoli z nás. Střídaly jsme se u něj v kleče, v sedě, v leže a celou dobu jsme byla úžasně vysmáté díky Májiným komentářům.

Po chvíli to učitel nemohl vydržet a přidal se k nám. A protože jsme se snažili o vytvoření černobílé optické iluze, začali jsme křížkovat budoucí černá políčka. Teda já černá, on omylem ta bílá. No prostě skvělá kolektivní práce, kdy všichni ostatní hledí na učitele a smějí se jeho zmatkům.

Pak se Mája pustila do linkování, učitel do obkreslování středu a já v nejsvětlejším šedém tričku do vybarvování černou nesmyvatelnou barvou. A doted' mě těší, že jsem navzdory všem svým zákonům zůstala bez jakýchkoli viditelných vzpomínek na tričku.

Uprostřed malování v pololehu jsem zvedla hlavu a setkala jsem se s učitelovýma zamyšlenýma očima. "Kateřina?" pronesl s nadějí v hlase a já jsem udiveně kývla. Měl takovou radost, že se trefil, že jsem se ho neodvážila zeptat se na své příjmení. Když vydýchal svou št'astnou náhodu, jakoby nic pokračoval: "Jo, jsem chtěl říct, že Kateřina to dělá skvěle!"

Po němčině a češtině, ve kterých jsme dostali napsat příšerné testy, následoval dějepis. Tam nám učitel povídal úchylné pohádky a pak nás propustil s tím, že zítra nemáme očekávat jeho, ale fešáka. Mé holčičí kolegyně hned zbystřily a začaly učitele zpovídat, jaký fešák přijde. Prozradil, že policista, a dodal, že bude tak krásný, že na něj budeme viset očima, když už ne něčím jiným. Pak odešel.

Dnes ráno se tak dívčí osazenstvo naší třídy těšilo na slíbeného fešáka. Druhá hodina nastala, otevřely se dveře a --- za nimi stál dějepisář. Fešák se prý kvůli nemoci nedostaví, tak přišel on a vzal i svého kolegu - učitele, který s námi včera na zemi tvořil op art. ( "Fešák nepřijde, tak ho ted' budeme zastupovat my dva, muhahaaaaaa." ) Ale i on po necelých pěti minutách zdrhl, to když se dozvěděl, že Aeneas se píše Éínés a že to je bájná postava z řecké mytologie. Tak nám zase zbyl jen dějepisář, no. Pá!P.S.

do naší třídy vejde starý učitel dějepisu, který nás má učit
"Doprdele, co tu chce? Mi už ho zase máme? Uááá!"

do naší třídy vejde mladý učitel výtvarky, který nás vůbec nemá mít
"Jéé, dobrý den, pane učiteli. Vy máte nový účes? Vám to tak slušííí!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 21. listopadu 2012 v 19:54 | Reagovat

Tak si školu hezky užíváš. :-D

2 Carl Levers Carl Levers | 21. listopadu 2012 v 20:43 | Reagovat

Za článek jsme, my tví věrní čtenáři, samozřejmě neskonale vděční. I když tě k napsání dalšího podobného pohledu do kousku tvého každodenního života musíme občas donutit hrubým násilím :-D

Jen jednou věcí si nejsem zcela jist. Skutečně to byly Májiny komentáře, kvůli kterým jsi byla tak vysmátá?

Za mě i za Ondru pozdravuj Tobiáška a hlavně to s těmi houbičkami nepřeháněj ;-)

Loučí se Carl Levers

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama