Hrůzostrašně zničený zámek a kolotoč

4. října 2012 v 19:21 |  Zápisky deníkovské
Tak zítra domů, (uááááá!,) a pak konečně do zámku za účelem divadelného představení. Už ta kombinace zámku a divadla je neskutečně dokonalá. Po tom roce a pěti měsících vidět tamní herce a slyšet jejich hlášky, mmm...

A Wolfy už se jistě těší na chlapa, kterému v zámku při tanci gestem zvednuté ruky a šepotem, který slyšel každý v okolí tří dalších místností, naznačila, že neumí tančit, decentně řečeno. Docela by mě zajímalo, jak se na Wolfy bude tvářit. A jak ona na něj!

Dneska jsem byla prvně na kroužku, kam asi budu chodit. Když začínal, zdrhala jsem zrovna z matiky do zámku. Ani nevíte, jak mě bolí napsat tohle slovo. Něco tak... příšerného si nezaslouží stejné pojmenování, jako ta nejkrásnější budova z mého okolí, kterou jsem zmínila v prvním odstavci.


Když jsem se konečně přemluvila vejít dovnitř, vybaflo na mě dlouhé příkré a kamenné schodiště. A to je jediné, co se mi tam líbí. Schody mě dovedly na chodbu, kde jsem potkala jednoho "starého známého" - mladého vychovatele, který se neradostně ploužil vyučovat informatiku. Pak jsem se od jeho kolegyně dozvěděla, kam mám na kroužek jít, a potom jsem se tam i ocitla.

Otevřela jsem dveře, za kterými čekaly tři malé holky a jedna sympatická vychovatelka. Jakmile jsem se s ní začala bavit, nemohla jsem si nevšimnout jejího nářečí. Proč se tady nenajde někdo, kdo by mluvil spisovně?

Ona vychovatelka: "Budeme zkúšat."
Učitel: "Vy všickni..."
Kamarádka: "Oni idú a kupujú, a pak zase přídú a mluvijú..."
Gabča: "Se mnú..."
Vždyt' to je strašné!

Další, co mě zaujalo, byla ta ohavná místnost. Představte si klasický zámecký pokoj a oddělejte z něj nábytek a veškeré zařízení. Pak si vemte sytě žlutou a vše včetně dveří zamalujte. Doprostřed zdi nalepte pruh tmavěmodrého koberce a na strop namontujte dlouhé obdélníky zářivek. Hlavně ale ponechejte původní okna a starobylé bílé dveře s odlupujícím se lakem a máte jistotu, že ještě nikdy nikdo nezničil jinak vcelku hezký zámek tak dokonale, jako vy.

Tímto tady vítám jednoho zdánlivě dospělého zbloudilého umělce a žádám ho, at' s tím něco udělá. Takhle ničit historii, za to by měl být trest smrti.

Po kroužku jsem pak vyšla a začala jsem zkoumat chlapa, který šel pár kroků přede mnou. Celou dobu měl zvedlou pravou ruku a kýval s ní ze strany na stranu. První, co mě napadlo, bylo: "Ten chlap jde jak teplý!" Hned jak mi to problesklo hlavou, osoba přede mnou se otočila a... přede mnou se na mě usmíval můj učitel.

...

Před chvilkou jsem se vrátila z venku. Vytáhla mě tam Gabča a dobrovolně se k nám přidala Terča s Radkem a nedobrovolně byla lechtáním donucena i Mart'a. Na hřišt'átku pak bylo úžastně, zvlášt', když se před námi bavila malá děcka. Když pak zdrhla, vrhla jsem se na kolotoč a pak se ke mně přidala i Gabča. Přes deset minut jsme se točily plnou rychlostí za písniček a bylo to úžasné! A stejně dokonalé včera bylo, když jsme s holkama včera vyrazily na pizzu.

P.S.: Mart'a při pohledu na mě týrající kolotoč prohlásila, že už ví, co mi koupí k Vánocům. Tak snad na to nezapomene.

P.P.S: Pá!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Carl Levers Carl Levers | 5. října 2012 v 20:38 | Reagovat

Nejsem si zcela jist, kdo má být oním "zdánlivě dospělým, zbloudilým umělcem". Zdali se jedná o onu osobu, kterou myslím, pak ti mohu zaručit, že toto nehorázné barbarství nenechá jen tak a s pomstychtivostí sobě vlastní se pustí do práce, jakmile mu to laviny úkolů, kterými je zavalen, dovolí... Už jenom kvůli tvému úsměvu ;-)

S pozdravem
Carl Levers

P.S.: Vážně netuším co ti vadí, na krásné, spisovné moravštině :-D

P.P.S.: A doufám, že si vzpomeneš, odkud mě znáš 8-)

2 Bony Bony | Web | 6. října 2012 v 7:35 | Reagovat

[1]:
Samozřejmě, že vím, odkud Tě znám. :-)
A na téhle moravštině mi vadí to, že ji neznám od mala, proto k ní nemám žádný vztah a když ji musím poslouchat týden v kuse, jde mi z toho hlava kolem. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama