"A dámě se neodporuje!" "A dáma neodporuje gentlemanovi!"

14. října 2012 v 22:05 |  Zápisky deníkovské
Není to tak dávno, co jsem tu psala, že mě z domu na internát unášeli dva neskutečně sympatičtí řidiči. A ten sympatičtější a mladší z nich dnes večer hrál stejnou roli jako tehdy, tedy mě odvážel do míst, kde budu trávit další týden.

Nejprve jsem nasedala do plného autobusu a už tehdy se se mnou řidič bavil. Mé obvyklé místo bylo ale zabráno, takže jsem se odsunula dále. V polovině cesty se konala čtvrthodinová přestávka, při které se spolucestující vytratili a já jsem se vrhla na to své milované místečko. Onen řidič si stoupl přede mě a začal krotit kouřem skrytý kávovar.


Smála jsem se řidičovým úskokům od vařiče kávy i jeho poznámkám. První z nich byla: "Pojedeme sami?" Na ni navazovalo jeho: "Nejedeme nikam!" Následoval další skok od kouřící věci se slovy: "Nemáte kladivo?" Smutně jsem pokývala hlavou na znamení lítosti a následně se k nám přidal kluk mého věku s úžasně vysokým smíchem, kterým mě nepřestával ohromovat po celou cestu v jeho společnosti.

Řidič se s námi smál taky a velice ohleduplně se nás ptal, jestli chceme světlo nebo tmu. Vytlemený spolucestující prohlásil, že jemu tma vyhovuje, což se plně shodovalo i s mým nevyřčeným názorem, a řidič se pro jistotu obrátil na mě a pronesl: "Mě se bát nemusíte, já musím řídit."

Kluk vystoupil a debata mezi mnou a řidičem se dostala do plného proudu. Bavili jsme se o všem. Byla probrána móda a její diktátorství, prvotřídní krávy myslící si o sobě, že jsou miss, má škola, mé nepřestávající štěstí, lidská nesmrtelná hloupost i kotě pobíhající poblíž cesty. Ten chlap byl neskutečně milý.

V tomto přesvědčení mě utvrdil ve chvíli, když se přede mnou objevila jeho ruka nabízející sáček Slavií. Ten řidič - naprosto cizí řidič (teda až na tu jednu jízdu s ním) - mi dával mé nejoblíbenější bonbóny. A při loučení mi slíbil i Hašlerky, které mám ráda stejnou mírou.

Předtím si ale začal plánovat, jak v zimě uvízneme ve sněhové závěji. Prý dojde domů a přijede pro mě autem. Namítla jsem, že ten kousek snad ještě zvládnu dojít. Hádala jsme se stylem: "Já vás nenechám jít!" "A já půjdu!" "A já vás nenechám!" "A já vám zdrhnu!" "A já vás nepustím!" "A dámě se neodporuje!" "A dáma neodporuje gentlemanovi!" Plán odvoz autem ztroskotal, takže mě prý ponese na nádraží na zádech. Dlouho jsem se tak nenasmála jako dneska s ním.

On: "Prosím, mohla byste se podívat, jestli něco nejede, já tam nevidím?"
Já: "Nejede."
On (rozjíždí se): "Třííísk!"
Já: "Vy mi teda věříte."
On: "Věřím, jinak bych se přece nerozjel."

On: "Co studujete?"
Já: "Managment umění a reklamy."
On: "Jo vlastně, minule to tu z vás kolega tahal."
Já: "Vy si mě pamatujete?"
On: "Jo, já mám pamět' na tváře. Ale i kdybych vás neznal a potkal vás, tak se za váma otočím."

Díkybohu za tu tmu. Pá!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lexi Lexi | Web | 15. října 2012 v 16:39 | Reagovat

Jeeee, ty se máš :D to asi jenom tady u nás jezdí úchylní řidiči :D ale jednoho sympaťáka jsem přece jen potkala! Na školním zájezdu!
btw LEXI IS HERE!!!!!!!! :3

2 Cookies Cookies | E-mail | Web | 15. října 2012 v 21:15 | Reagovat

Juuj, Bonyy! :D Jak často s nim jezdíš? :D

3 Carl Levers Carl Levers | 16. října 2012 v 18:51 | Reagovat

Řidiči autobusů jsou skutečně zábavná stvoření, i když - pravda - se mnou si žádný nikdy moc nepovídal. V tomto ohledu mají dívky tak trochu výhodu :-D

Přesto mohu posloužit nedávným zážitkem, kdy jsem díky výluce na trati byl donucen po několika měsících opět cestovat autobusem. Jen těžko se zapomíná na výrazy řidičů. Zatímco jeden si to hasil obcí s úsměvem, obvykle signalizujícím nedávné požití jistých návykových látek, druhému se na tváři usadil výraz čirého zděšení, sotva nás zpozoroval u nádraží. Jako by říkal "Cože? Lidé? Nikdo mi neřekl, že mám vézt lidi!?".

Na vrchol toho všeho, projela tato povedená dvojice všechna ostatní nádraží bez zastavení, takže netuším, co dělali lidé, kteří tu na ně čekali.... :-D

Hodně sympatických řidičů přeje
Carl Levers

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama